Najpowszechniej występujące przyczyny problemów z erekcją

Tylko ci, którzy znają przyczynę zaburzeń erekcji, mogą skutecznie z tym walczyć. Do 90 procent wszystkich przypadków zaburzeń erekcji jest spowodowanych organicznie. Temu mogą pomóc zaradzić różne leki, np. Kamagra. Około 25 lat temu uważano, że zaburzenia erekcji są w dużej mierze spowodowane czynnikami psychologicznymi. Dziś wiemy, że w co najmniej 55-90 % wszystkich przypadków zaburzeń erekcji występuje organiczne (fizyczne) upośledzenie, takie jak zmiany w penisie bezpośrednio, jego ukrwienie (miażdżyca) lub w drogach nerwowych (np. cukrzyca).

Trzy grup przyczyn

Brak chęci do uprawiania seksu może być również spowodowany przyczynami psychologicznymi, organicznymi lub związanymi z wiekiem. W trakcie terapii specjalista musi postawić dokładną diagnozę i wskazać przyczyny. Niestety, coraz więcej lekarzy po prostu bierze blok recepty i przepisuje tzw. pigułki na potencję, takie jak Kamagra, bez wyjaśnienia przyczyn zaburzeń erekcji. Większość mężczyzn niechętnie mówi o zaburzeniach erekcji, dlatego ta forma leczenia jest dla nich tak wygodna.

Wpływ stresu

Stres jest jedną z najważniejszych psychogenicznych przyczyn problemów z erekcją. Ci, którzy znajdują się pod dużą presją w pracy lub w domu, mogą również odczuwać negatywne konsekwencje w swoim życiu miłosnym. Chociaż tylko 10 % wszystkich problemów związanych z potencją ma charakter czysto psychologiczny, psychika i ciało są ze sobą ściśle powiązane. Stres prowadzi do uwolnienia hormonów (stresu), które mają negatywny wpływ na produkcję testosteronu u człowieka. Prowadzi to do zmniejszenia popędu seksualnego (libido) oraz negatywnych procesów w penisie.

Niewłaściwe nawyki i używki

Złe odżywianie i brak ruchu także powodują problemy z erekcją. Konieczne jest ograniczenie spożywania tłustej żywności i dużych ilości alkoholu. Także związki toksyczne w papierosach wpływają na potencję, zmniejszając liczbę produkowanych komórek nasienia i objętość naczyń krwionośnych. Sterydy z kolei prowadzą do pogorszenia przepływu testosteronu podwzgórze-przysadka-nadnercze, przy jednoczesnym zmniejszeniu jego produkcji.

Czy kamienie żółciowe mogą zwiększyć ryzyko zaburzeń erekcji?

Wydaje się, że mężczyźni z kamieniami żółciowymi również mają zwiększone ryzyko rozwoju zaburzeń erekcji organicznej. Jest tak zazwyczaj dlatego, że penis jest wtedy gorzej zaopatrzony w krew. U mężczyzn w wieku powyżej 65 lat z kamieniami żółciowymi występowało istotnie zwiększone ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji. Po usunięciu pęcherza żółciowego ryzyko zaburzeń erekcji ponownie się zmniejszyło.

Więcej informacji na https://viagra.edu.pl/

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *